• bilgi@adresmalatya.com
  • Adres Malatya İletişim No: 05326036791
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
318 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: İbrahim GÜNGÖR
  • ADRES: Sarıcaoğlu Mah.Buhara cad. Matim İş Merkezi A.Blok No:136 Daire:36 Çevreyolu Battalgazi / MALATYA
  • TELEFON: 0422 322 27 70
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

M A S İ A D
Malatya Sanayiciler ve İşadamları Derneği
1991 yılında Malatya’nın ileri gelen iş adamları tarafından kurulan ve aynı yıl sonlarında faaliyete geçen Malatya sanayici ve iş adamları derneği (MASİAD), günümüzde 60 seçkin üyesi ile faaliyetlerde bulunmaktadır. Dernek tüzüğüne uygun olarak bir çok faaliyetlerde bulunmuş, Malatya sanayisinin gelişmesi için çalışmalar yapmıştır. Bölgedeki ekonominin gelişmesi için çeşitli toplantılar yapmış, konferanslar düzlemiş , seminerler vermiş, yazılı ve görsel basın aracılığı ile hem üyelerini bilgilendirmiş hem de kamu oyununun aydınlatılması doğrultusunda üzerine düşen misyonunu başarı ile yerine getirmiştir. Bölge sorunlarının Ankara’ya iletilmesini sağlamış, çözüm üretilmesi aşamasında çeşitli fikirler üretmiş ve bunların uygulanması konusunda hassasiyetle takipçisi olmuştur. Bölgede çeşitli fuarların kurulmasında öncülük etmiş, Sanayi Sergilerinin açılmasına katkıda bulunmuştur.
Üyelerinin çeşitli sorunlarının çözümü konusunda gayret harcamış ve birlikte fikirler üreterek sorunsuz işlerinin başında görevlerini yerine getirmelerini sağlamıştır. Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri arasında en etkin kuruluş olan SİAD platformlarının en gözde üyelerinden olan MASİAD : Malatya kamuoyuna karşı olan sorumluluğunun bilincinde üzerine düşen görevi başarıyla yapmanın haklı gurur ve onurunu yaşamaktadır. Masiad Malatya’nın özünden büyüyerek bugünkü duruma gelmiştir. Hiçbir eksene odaklanmadan sadece Malatya ve Malatya’lı için hizmet edinmeyi kendisine ilke edinmiştir. Malatya’nın sorunlarına ortak çözüm bulma ve bu yolda birlikte hareket etmek düşüncesi temel prensiplerindendir. MASİAD mevcut tüzüğünü , yaptığı olağanüstü kurul toplantısı ile değiştirmiştir.
Türkiye genelinde bundan böyle federasyon olarak TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) ve DOGÜNSİFED (Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu) şemsiyesi altında yepyeni bir misyonla tüm halkımıza hizmetlerini sürdürecektir. Ülkenin siyasi ve ekonomik hayatı ile ilgili daha çok hizmet vermeye devam edecektir. MASİAD elindeki olanakları en iyi şekilde kullanarak, İnönü Üniversitesi ,Kosgeb,TSO ve diğer kurumlarla ortak toplantılar düzenlemekte Malatya’nın daha iyi yerlere gelebilmesi için büyük çabalar harcamaktadır. Özellikle kayısıcılığın geliştirilmesi için ve dünya literatürüne kazandırılabilmesi için yaptığı toplantılarda sorunlar ele alınmakta, çeşitli bilim adamlarınca ve sivil toplum örgütleri ile ortak kararlar aldırarak uygulanmasına öncülük etmektedir.

02 ve 03 Ekim 2003 tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu Toplantısına Türkiye’den çeşitli SİAD’ lardan 104 kişinin katılımıyla ve de TÜSİAD ‘ın tam kadro katılımıyla düzenlediği etkinlikle ve konferansta

Malatya’nın çeşitli sorunları ele alınmıştır, özellikle kayısıcılık ,turizm (Nemrut Dağı) ve sivil hava alanının faaliyete geçilmesi konuları gündeme getirilmesi konuları gündeme getirilmiş ve bu toplantılar ulusal basında ve yerel basında çok uzun zaman gündemindeki yerini korumuştur. Yerel ve ulusal politikalar ve yasal düzenlemeler konusunda tartışmalar yaratarak sivil toplum örgütü görevlerini başarı ile gerçekleştirmiş ve gündemi takip etme yanında, gündem yaratan bir kuruluş olmuştur.

MASİAD bundan sonraki hayatında da savunduğu misyonunu başarı ile azimle hep beraber yerine getirmeye devam edecektir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.